czwartek, 19 kwietnia 2018

Jedyny wiosenny Rejs na Ptaki 6 maja 2018!


Zapraszamy na rejs z Łeby do Gdańska poświęcony obserwacjom i zdjęciom morskich ptaków

28 kwietnia 2018

6 maja!

start o godzinie 8:00 z Mariny Łeba (strona zachodnia)
meta w Gdańsku na Motławie (okolice kładki na Ołowiankę) ok. 20:00

Wyruszamy z Łeby i kierujemy się na północny wschód tak daleko, żeby napotkać alki i nurzyki żerujące na rynnie Słupskiej. Pod koniec kwietnia są bardzo liczne w tej okolicy. Być może spotkamy nurnika oraz nury. Jeżeli będą - poświęcimy czas na ich fotografowanie. Później skierujemy się w stronę Rozewia, gdzie koncentrują się przed odlotem na lęgowiska lodówki, markaczki i uhle. Być może napotkamy inną rzadką morską kaczkę - dla tych ptaków to najlepsza pora na raryty. Podobne atrakcje czekają nas wzdłuż Półwyspu Helskiego (ostatnio widziana tam była markaczka amerykańska), przy samym Helu (turkan w marcu) i na Zatoce Gdańskiej (tu znowu nadarzy się okazja na fotografowanie alkowatych). Napotkamy przelatujące mewy i rybitwy oraz różne gatunki blaszkodziobych. Ostatni etap podróży to port w Gdańsku, który obejrzymy z pokładu płynąc Martwą Wisłą od Nowego Portu do Motławy.  Oprócz ptaków gwarantowane niezapomniane widoki, przeżycia i super atmosfera.
Rejs odbędzie się jeżeli tylko prędkość wiatru nie będzie przekraczała 11 węzłów. Możliwe wtedy przesuniecie na niedzielę.
Cena 210 zł (przelew)
- obejmuje rejs, dwa posiłki (tosty na drugie śniadanie i ciepły posiłek po południu), kawę, herbatę, coś słodkiego, ubezpieczenie NNW.
Wolnych jest jeszcze 11 miejsc. 
zgłoszenia mailowo: szymbz@poczta.onet.pl
tel. 503 603 936

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz