Oferta rejsów turystycznych


UWAGA

Jesienią 2018 będą prawdziwe rejsy na ptaki!


Rejsy na ptaki w sezonie 2018/2019 wracają na Zatokę Gdańską. Pływamy od 6 października do końca 2018 roku!

Podstawowym miejscem startu jest Narodowe Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich (Gdańsk ul. Stogi 20). Alternatywnie będzie można wsiąść w Sobieszewie (dla jadących z Warszawy lub ze wschodu). Od razu wypływamy na Zatokę przy Ptasim Raju i przez 7h poszukujemy ptaków. Liczymy na uhlę garbonosą (zobacz artykuł o tym ptaku!), gwarantujemy alkowate i edredony.

Rejsy na ptaki to możliwość oglądania i fotografowania ptaków, które przy brzegu pojawiają się tylko sporadycznie. Wiemy gdzie szukać alek i nurzyków i jak nie płosząc ich podpływać na odległość umożliwiającą robienie atrakcyjnych zdjęć.

Statek

Turkan to 14,5m jacht motorowy, mogący zabrać na pokład 20 osób (w tym 2-3 osoby załogi). Statek zapewnia najwyższy komfort obserwacji z pokładu czy flydecku, ale i z przeszklonego ogrzewanego wnętrza. Pływamy z prędkością 6-9 węzłów i podążamy za ciekawymi ptakami.
Rejsy na ptaki

W październiku, listopadzie i grudniu 2018 oferujemy indywidualnym chętnym rejsy na ptaki po Zatoce Gdańskiej. To świetny akwen, z kilku stron osłonięty, z małą falą i bogatą awifauną oraz stadem fok szarych. Terminy rejsów ogłaszane będą z wyprzedzeniem, na ten moment planujemy wszystkie weekendowe soboty - a przy dużej liczbie chętnych też niedziele. Rezerwacja miejsc i płatności będą realizowane on-line (szczegóły wkrótce). Warunkiem odbycia się rejsu jest co najmniej 10 chętnych osób i odpowiednia pogoda. Rejs trwa 7 godzin i zaczyna się o godzinie 8:30.

Trasa

Rejs rozpoczyna się w Nadmorskim Centrum Żeglarstwa ul. Stogi 20  Gdańsku. Najlepiej zaparkować na końcu tej ulicy i podejść do przystanku tramwaju wodnego Górki Zachodnie. Dla osób bez samochodu gwarantujemy transport z dworca Gdańsk Główny PKP lub nawet z hotelu. Jeżeli będą chętni, podpłyniemy do przystanku tramwaju wodnego w Gdańsku Sobieszewie.

Wypływamy Wisłą Śmiałą i praktycznie od razu napotykamy stada kaczek i te towarzyszą nam przez pierwsze godziny rejsu na wschód - do ujścia Przekopu Wisły. Spotykamy foki szare i perkozy rogate. Później kierujemy się na głębsze wody, gdzie poszukujemy alek i nurzyków, nurników, nurów i wydrzyków. Towarzyszą nam mewy i kormorany. Na koniec, w okolicach Westerplatte, fotografujemy edredony.

Cena

Cena to 189 od osoby (w tym 8% VAT), poza miejscem na statku obejmuje ciepłe napoje (kawa i herbata), słodycze i jeden ciepły prosty posiłek w trakcie (np. pierogi w różnych smakach :). Wszystkie zniżki z lat 2014 i 2015 obowiązują.

Zgłoszenia

Rezerwacja rejsów dostępna jest tu: 


zniżka dla uczniów i studentów (-60 zł/os.) po wpisaniu kodu : ulgowy : - obejmuje wszystkich na rezerwacji, więc wymaga osobnego zakupu

przy zakupie 5 lub więcej biletów - kod : grupowy : - 15 zł/os.

Odpowiedzi na wszystkie pytania można uzyskać pod nr telefonu: 503 603 936.


Inne

W przypadku odwołania rejsu z powodu złej pogody lub braku wystarczającej liczby chętnych - uczestnik otrzyma zwrot wpłaconych pieniędzy w terminie do 3 dni roboczych lub uzyska pierwszeństwo w rezerwacji rejsu w innym terminie.

BONUS

Osoba, która na naszym rejsie zauważy turkana (za wyjątkiem twitchu :) i udostępni swoje zdjęcie do wykorzystania przez nas w mediach i publikatorach, uzyskuje bezpłatny wstęp na nasze jednodniowe wycieczki, pod warunkiem obecności wolnych miejsc w momencie zgłoszenia. Jeżeli to będą dwie różne osoby (zauważający i fotografujący) – każda dostanie po 50% zniżki na rejsy. Podobne zasady obowiązują przy nowych dla Polski gatunkach ptaków. Inne rabaty związane z fotografiami rzadkich ptaków są do uzgodnienia. Rabaty według uznania są udzielane także osobom zamieszczającym w sieci relacje z rejsów.

Wynajem Statku

Możliwe jest dowolne kształtowanie trasy rejsu tak, aby dotrzeć w inne ciekawe miejsca. Szczegóły (koszt statku, menu, przewodnik) - do uzgodnienia mailowo lub telefonicznie. Nam bardzo podoba się wersja z punktem startu/mety w Helu (dla grup planujących ptaszenie na półwyspie Helskim)

Kalendarium

październik, listopad, grudzień 2018 - rejsy po Zatoce Gdańskiej. 
styczeń - bez rejsów. co dalej - nie wiadomo.


1 komentarz:

  1. Pomysł jest trafiony ,pogoda nie zależy od nas czyli trzymam kciuki i proponuję nie zabierać szaleńców którzy polują na miejsca głównie do zabawy.

    OdpowiedzUsuń