Oferta rejsów turystycznych


UWAGA

Zima 2019 to prawdziwe rejsy na ptaki!


Rejsy na ptaki w sezonie 2019 wracają na Zatokę Gdańską. Pływamy od 16 lutego do końca marca 2019 roku!

Podstawowym miejscem startu jest Narodowe Centrum Żeglarstwa w Górkach Zachodnich (Gdańsk ul. Stogi 20). Alternatywnie będzie można wsiąść w Sobieszewie (dla jadących z Warszawy lub ze wschodu). Od razu wypływamy na Zatokę przy Ptasim Raju i przez 7 godzin poszukujemy ptaków. Liczymy na uhlę garbonosą (zobacz artykuł o tym ptaku!), gwarantujemy alkowate i edredony.

Rejsy na ptaki to możliwość oglądania i fotografowania ptaków, które przy brzegu pojawiają się tylko sporadycznie. Wiemy gdzie szukać alek i nurzyków i jak nie płosząc ich podpływać na odległość umożliwiającą robienie atrakcyjnych zdjęć.

Statek

Turkan to 14,5m jacht motorowy, mogący zabrać na pokład 20 osób (w tym 2-3 osoby załogi). Statek zapewnia najwyższy komfort obserwacji z pokładu czy flydecku, ale i z przeszklonego ogrzewanego wnętrza. Pływamy z prędkością 6-9 węzłów i podążamy za ciekawymi ptakami.
Rejsy na ptaki

W lutym i marcu 2019 oferujemy indywidualnym chętnym rejsy na ptaki po Zatoce Gdańskiej. To świetny akwen, z kilku stron osłonięty, z małą falą i bogatą awifauną oraz stadem fok szarych. Terminy rejsów ogłaszane będą z wyprzedzeniem, na ten moment planujemy wszystkie weekendowe soboty - a przy dużej liczbie chętnych też niedziele. Rezerwacja miejsc i płatności są realizowane on-line za pomocą serwisu evenea.pl. Warunkiem odbycia się rejsu jest co najmniej 10 chętnych osób i odpowiednia pogoda. Rejs trwa 7 godzin i zaczyna się o godzinie 8:30.

Trasa

Rejs rozpoczyna się w Nadmorskim Centrum Żeglarstwa ul. Stogi 20  Gdańsku. Najlepiej zaparkować na końcu tej ulicy i podejść do przystanku tramwaju wodnego Górki Zachodnie. Dla osób bez samochodu gwarantujemy transport z dworca Gdańsk Główny PKP lub nawet z hotelu. Jeżeli będą chętni, podpłyniemy do przystanku tramwaju wodnego w Gdańsku Sobieszewie.

Wypływamy Wisłą Śmiałą i praktycznie od razu napotykamy stada kaczek i te towarzyszą nam przez pierwsze godziny rejsu na wschód - do ujścia Przekopu Wisły. Spotykamy foki szare i perkozy rogate. Później kierujemy się na głębsze wody, gdzie poszukujemy alek i nurzyków, nurników, nurów i wydrzyków. Towarzyszą nam mewy i kormorany. Na koniec, w okolicach Westerplatte, fotografujemy edredony.

Cena

Cena to 189 od osoby (w tym 8% VAT), poza miejscem na statku obejmuje ciepłe napoje (kawa i herbata), słodycze i jeden ciepły prosty posiłek w trakcie (np. pierogi w różnych smakach :). Wszystkie zniżki z lat 2014 i 2015 obowiązują.

Zgłoszenia

Rezerwacja rejsów dostępna jest tu: 


zniżka dla uczniów i studentów (-60 zł/os.) po wpisaniu kodu : ulgowy : - obejmuje wszystkich na rezerwacji, więc wymaga osobnego zakupu

przy zakupie 5 lub więcej biletów - kod : grupowy : - 15 zł/os.

Odpowiedzi na wszystkie pytania można uzyskać pod nr telefonu: 503 603 936.

Ponieważ pogoda jest zmienna, osobom zdeterminowanym proponujemy wykonać rezerwacje na różne pasujące terminy, po pierwszym udanym rejsie kolejne zostaną bezpłatnie anulowane.

Inne

Możliwość zapłaty pojawia się dopiero po zebraniu minimalnej liczby chętnych.
W przypadku odwołania rejsu z powodu złej pogody - uczestnik otrzyma zwrot wpłaconych pieniędzy w terminie do 3 dni roboczych lub uzyska bezpłatną rezerwację rejsu w innym terminie.

BONUS

Osoba, która na naszym rejsie zauważy turkana (za wyjątkiem twitchu :) i udostępni swoje zdjęcie do wykorzystania przez nas w mediach i publikatorach, uzyskuje bezpłatny wstęp na nasze jednodniowe wycieczki, pod warunkiem obecności wolnych miejsc w momencie zgłoszenia. Jeżeli to będą dwie różne osoby (zauważający i fotografujący) – każda dostanie po 50% zniżki na rejsy. Podobne zasady obowiązują przy nowych dla Polski gatunkach ptaków. Inne rabaty związane z fotografiami rzadkich ptaków są do uzgodnienia. Rabaty według uznania są udzielane także osobom zamieszczającym w sieci relacje z rejsów.

Wynajem Statku

Możliwe jest dowolne kształtowanie trasy rejsu tak, aby dotrzeć w inne ciekawe miejsca. Szczegóły (koszt statku, menu, przewodnik) - do uzgodnienia mailowo lub telefonicznie. Nam bardzo podoba się wersja z punktem startu/mety w Helu (dla grup planujących ptaszenie na półwyspie Helskim)

Kalendarium

luty i marzec 2019 - rejsy po Zatoce Gdańskiej. 
Co później - nie wiadomo. Jak będą ciekawe ptaki w kwietniu - pływamy dalej!


1 komentarz:

  1. Pomysł jest trafiony ,pogoda nie zależy od nas czyli trzymam kciuki i proponuję nie zabierać szaleńców którzy polują na miejsca głównie do zabawy.

    OdpowiedzUsuń